Wiele prac naukowych dowodzi o niewspółmiernie wysokim zachowanym libido u seniorów w stosunku do fizycznych możliwości. Innymi słowy „chęci“ i „ochota“ są, ale czynniki fizjologiczne związane ze starzeniem się organizmu
(w tym problem nietrzymania moczu) i zaniedbaniami sprzed lat,
prowadzą do seksualnej niemocy.

Centrum Zdrowia Seniora

Nietrzymanie moczu w wieku senioralnym dotyka niemal połowy wszystkich pacjentów. W grupie wiekowej 65 lat i więcej, odsetek ten wynosi ponad 35%. W grupie tej kobiety cierpią na nietrzymanie moczu dwukrotnie częściej niż mężczyźni. Nietrzymanie moczu u seniorów ma charakter wieloczynnikowy. Efektem starzenia się jest m.in. obniżenie pojemności pęcherza moczowego i zmiana wrażliwości receptorów okładu moczowego oraz osłabienie mięśni dna miednicy. Dodatkowo dochodzi fakt zwiększonego wydzielania moczu w nocy w porownaniu z pacjentami młodszymi. Najczęstszymi formami nietrzymania moczu u seniorów jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, nadreaktywny pęcherz, a także nietrzymanie moczu w cukrzycy.

Czytaj więcej

Zapraszamy do nas !

Pacjenci otrzymają profesjonalną i kompleksową opiekę oraz indywidualny plan terapeutyczny. Angażujemy w program także rodziny Pacjentów, które naszym zdaniem są bardzo ważnym czynnikiem Ich dalszej opieki ambulatoryjnej.

W skład programu „Senior – NTM“ wchodzą m.in.:

  • poradnictwo i diagnostyka specjalistyczno-lekarska (m.in. USG ukladu moczowego)
  • specjalistyczny program treningowy mięśni odpowiedzialnych za prawidłowe trzymanie moczu
  • specjalna dieta
  • nauka radzenia sobie z NTM w życiu codziennym (porady na dzień, na noc, na aktywność poza domem, itd.)
  • porady oraz zapoznanie się z aktualnymi materiałami dotyczącymi higieny

 

 

 

Warto pamiętać

Nietrzymanie moczu u seniorów oraz problemy z pęcherzem można z powodzeniem leczyć.

Wielu Pacjentów w wieku senioralnym wstydzi się tego problemu. Całkiem niepotrzebnie!

Często z pomocą przychodzą najbliżsi, którzy szukają pomocy dla członków swojej rodziny.

W naszym ECK problemy z nietrzymaniem moczu nie są tematem tabu.

Starość nie radość, zwykło się mawiać. Czyżby?!

Jedno jest pewne – starość nas nie ominie. Stopniowe pogorszenie wzroku i słuchu, problemy z zapamiętywaniem, obniżenie koncentracji, redukcja siły i masy mięśniowej, a nade wszystko obniżenie sprawności seksualnej i zaburzenia erekcji u mężczyzn oraz obniżenie libido u kobiet jest tylko kwestią czasu. Możemy temu przeciwdziałać. 
PROJEKT ECK Senior Workout jest unikalnym programem treningowym wspartym wiedzą medyczną, wykonywanym na najwyższej klasy sprzęcie siłowym działającym ogólnozdrowotnie oraz wzmacniającym mięśnie istotne podczas aktu seksualnego (tzw. mięśnie potencji/mięśnie erekcyjne).
PROJEKT ECK Senior Workout pozwala nie tylko polepszyć kondycję fizyczną po 50-tce, ale ma także dobroczynny wpływ na życie seksualne.
Teraz możesz zmienić nie tylko swoje życie, ale także polepszyć życie swojego partnera. Możecie pomóc sobie nawzajem i ćwiczyć razem. Tak więc starzenie się nie musi być wcale smutne i szare, ale może być przyczyną wielu inspirujących zmian w twoim życiu.

 

Więcej o projekcie Andros

Nasza biblioteka - Warto poczytać ! 

Poniżej zamieszczamy ciekawe artykuły dotyczące nietrzymania moczu ale nie tylko.
Serdecznie zapraszamy do lektury.  

Europejskie Centrum Kontynencji zachęca do profilaktyki oraz do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami problemów poruszonych w załącznikach.

Zgadzam się

Pod poniższym linkiem przedstawiamy naszą politykę prywatności, w której znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych po 25 maja 2018 r. oraz informacja o zastosowanych technologiach (np.: plikach cookie). Akceptacja polityki oznacza, że wyrażasz zgodę na postanowienia zawarte w Polityce Prywatności Europejskiego Centrum Kontynencji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.